Do pięknego górskiego miasta zawitała jesień, malując okolice na złoto. Drzewa nabierają ciepłych barw, promienie słońca otulają przyrodę, a chodniki przystrojone są wielobarwnymi liśćmi. Czasem chmury skropią okolicę deszczem, ale żadna pogoda nie jest straszna, gdy dba się o aktywność fizyczną zapewniającą naszemu organizmowi prozdrowotne korzyści! W Sudeckim Uniwersytecie Ludowym wiemy, jak ważne jest dbanie o nasz stan zdrowia, podejmowanie aktywności i przekazywanie profesjonalnej wiedzy na ten temat. Z tego względu stworzyliśmy kurs edukacyjny „W zdrowym ciele zdrowy duch” sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków „Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030”. Kurs obejmował 2 spotkania na świeżym powietrzu pośród piękna okolicznej przyrody. Miasto uzdrowiskowe Polanica-Zdrój było idealnym miejscem ku temu. Uczestnicy skorzystali z profesjonalnej wiedzy trenera i uczyli się prawidłowego uprawiania nordic walking, czyli marszu ze specjalnymi kijkami. 

W porównaniu do zwyczajnego marszu nordic walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron. Osoby go uprawiające tę formę aktywności fizycznej angażują więcej partii mięśni, które są  inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu, co prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. W szczególności:

Nordic walking można uprawiać bez względu na wiek, kondycję czy tuszę i w każdych warunkach. Nasi uczestnicy skorzystali z merytorycznej wiedzy profesjonalnego instruktora, który nauczył ich prawidłowej techniki wykorzystywania kijków. Nie ma nic lepszego niż aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, kiedy nauka połączona jest z dobrą zabawą i pozytywną energią!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *